راهکارهای گندله‌سازی

گندله‌سازی یکی از روش‌های تبدیل ذرات و نرمه مواد اولیه به توده ای متراکم است. در اصطلاح متداول گندله یعنی گلوله‌های تولید‌شده از سنگ آهن و سایر مواد افزودنی که نخست خام و سپس پخته و سخت می‌شود. گندله محصول نهایی فرآیند گندله‌سازی است که در فرآیندهای تولید آهن خام در کوره بلند و تولید آهن اسفنجی در روش احیای مستقیم است.

دیسک‌های گندله‌سازی

یکی از شایع‌ترین روش‌های گندله‌سازی در تمامی کارخانجات روش گندله‌سازی به‌وسیله دیسک گندله‌سازی است. در این روش مواد خام روی سطح دیسک دوار موردنظر پخته شده و هم‌زمان با حفظ رطوبت دستگاه عمل گندله‌سازی نیز صورت می‌گیرد.

گندله همان گلوله های تولید شده از نرمه سنگ آهن و سایر مواد افزودنی که ابتدا خام و سپس پخته شده و سخت می شود . سنگ آهن مهم ترین ماده ی اولیه در روش های گندله سازی است .

عملیات گندله‌سازی در دیسک

برای تولید گندله خام، کنسانتره سنگ‌آهن و مواد افزودنی با محلول‌های تر‌کننده مانند آب جهت دستیابی به شکل کروی، در دستگاه‌ گندله‌ساز به چرخش در می‌آیند تا گندله خام تولید شود. در عملیات گندله‌سازی مواد افزودنی چسبنده مانند هیدروکسید کلسیم نیز جهت بالا بردن کیفیت گندله به آن اضافه می‌شود، در این مرحله گندله با ابعاد مطلوب و استحکام کافی تولید به فرآیند پخت ارسال می‌شوند.

گندله‌سازی در دیسک دوار جانشین روش‌ قدیمی‌تر ساخت گندله در استوانه دوار شده است. قطر دیسکهای ‌گندله ساز معمولا در حدود 6 تا 10 متر و زاویه آن با افق که تابعی از ابعاد ذرات و ضریب اصطکاک سنگ معدن است، حدود40 تا 50 درجه است. سرعت دوران  دیسک ها نیز در محدوده ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ دور در ساعت، معادل ۵ تا ۲۵ دور در دقیقه است.

شرکت  هاور با سال ها تجربه با تیمی مجرب در زمینه های  گندله سازی ، ماشین آلات بسته بندی و فعالیت میکند و  راه حل های ابتکاری برای بسته بندی ، ذخیره سازی ، تدارکات و فن آوری پردازش ارائه میدهد.

برند محصول :